يابن الحسن ميدانم كه مي آيي اما چه جمعه ها كه بي تو گذشت.
متی ترانا و نراک

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

صفحات وبلاگ

تماس با ما

دوستان من


«آهسته حمل کنید، محتویات این جعبه شکستنی است».

صورت خیس از اشکم زیر هجوم داغ غربت به سله نشسته...

 نمیدانم پشت کدام دیوار این شهر آهنی، یاد شما را جا گذاشتهام... دیوارها چقدر بلندند... بلند به اندازه قامت گناهانم ... قد و قامت توبههایم آنقدر کوتاه شده که حتی پرچینهای باغ سرما زده همسایه هم برایم به دیوارهای برجی میماند تسخیر ناشدنی.

آقا جان دست دلم را بگیر... همان که توبههایش مایه خنده فرشتهها شده ... همان که هیچ آبرویی پیش خدا ندارد ... همان که هنوز به عشق جمعههایت زنده است... همان که دیشب برای آخرین بارتوبهاش را ریختم توی جعبهای از امید و دادمش دست فرشتهای که برساندش دست خدا...

 روی جعبه نوشته شده بود:

«آهسته حمل کنید، محتویات این جعبه شکستنی است».

اللهم عجل لولیک الفرج

5 منتظر

سیدروح اله میرزائی | 17:53 - 1389/11/27


تو را میخوانم، ای سرو صبور استقامت.

تو را میخوانم در هرپگاه روشن ،در نیم روزملتهب ،در شامگاهان مغموم.

احساس می کنم سایه آفتابیت را بر سرم گسترده ای و با استماع کریمانه خویش نوازشم میدهی.

در جاده ارغوانی چشمانم قامت سبز تو ،روییده است.

تو را میخوانم آرام جان.

مولایم ! دلم برای گریستن، تو را بهانه می کند.

محبوب من !بازآ ی که:

اگر دیر بیایی ، عنان صبر را ازدست خواهیم داد...!

 اللهم عجل لولیک الفرج

4 منتظر

سیدروح اله میرزائی | 17:49 - 1389/11/27


دور از حریم وصلت گل رنگ و بو ندارد

 سرچشمه طراوت آبی به جوی ندارد

 یا مهدی

در این غروب بی کسی

در این کوچه پس کوچه های حیرانی

در این لحظات دلواپسی

در این ثانیه های صبوری

در این سالهای مهجوری

دل ها به هوای تو در تلاطم است.

از آن هنگام که عقد خود بر سینه ام افکندی

وشکوفه ی محبتت بر درخت خزان زده ی دلم نشاندی

در مجمر جانم آتش عشق تو افتاده

تو روزی هزار بار از گذرگاه دلم عبور می کنی.

در فراقت یعقوب وار می گریم و ایوب گونه شکیب دارم.

اللهم عجل لولیک الفرج

 

 

4 منتظر

سیدروح اله میرزائی | 20:6 - 1389/11/21


ای عزیز بزرگوار! همواره کبوترانه نگاهت می کنم و با اشتیاق، دانه دانه محبت تو را می چینم. یاد تو، پر پروازم می دهد. نامت، آوازم می دهد! ذکر فضایل تو، مرا به سرآغازهای نیکو، رهنمون می شود. دلم اسیر مهر تو می شود، یک آسمان ستاره شادی، در کهکشان وجودم سوسو می زند. هر دم، از خورشید وجود تو، که گرمابخش دلهای همگان است،نیرو می گیرم و به اوج آسمان معنا راهی می شوم!

ای امید همه! ای بلندترین زمزمه! ای بی هیچ فاصله! ای زداینده هر چه واهمه! به راستی که هر کس از برکت نگاه تو بگریزد، در انجمادی تیره و در انزوایی سرد و ساکت محبوس می ماند. هر که از تو دوری کند، دیر یا زود، باید از خاکستر اشتباه تیره خود فرارکند و با تن شویه در اقیانوس رحمت تو قرار بیابد. هر کس پریشان محبت تو شود، پشیمان نخواهد شد!

ای آسمان بلند فضیلت! ای بلندای عظمت! ای راهنمای سبز حقیقت! ای ژرفای هستی و طراوت! یاد و نام تو، برترین و زیباترین گلی است که دردلهای مومنان می روید. گلی که هیچ گاه پژمردگی ندارد. گل خوشبویی که تا ظهور خورشید رویت، هماره می پاید.

عشق تو در دلهای ما، مستدام باد!

 

www.abasaleh.mahdiblog.com

یک منتظر

سیدروح اله میرزائی | 23:23 - 1389/11/19


یابن الـحسن !!!

سـخت اسـت بـرای مـن کـه سـایه تمــام مـردم از مـیان کـوچه نـگاهم بـگذرد ، امـا پنـجره چـشمـانـم بـه روی خـورشـید زیـبای تـو بـسته بـاشد و بـاغ دلــم از بـهار بـه صـدایـت بـی نصـیب بـماند.

 

ای یـوسـف دور از وطـن !!!

سـخت اسـت بـرای مـن که از اشـک فـراقـت بی طاقـت شـوم ، در حـالـی کـه مــردمـان یـاد تـو را از خـاطـر بـرده بـاشـند.

 

مــهدی جـان !!!

ای کـاش مـیدانستم چـشمـان پـاک کـدامین خـاک ، حـضـور ســبز تـو را بـه تـمـاشـا نشـستـه اسـت و بـرجای قـدمـهـایـت بـوسـه مـی زند .

 

 

مــولای مـن !!!

 

ای کـاش میدانـستـم کــدامـین سـرزمین غـریـب بـا وجـود نـازنـین تـو آشـنایی دارد و آغـوش خـویـش را بـرای مـهـربـانـیهایـت گشـوده اسـت

4 منتظر

سیدروح اله میرزائی | 0:25 - 1389/11/18


 

شهادت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن (ع)و ا مام رضا (ع) بر تمام شیعیان تسلیت باد

  

دختر بدر دوجا

امشب سه جا دارد عزا

گاه گوید پدر گاهی حسن گاهی رضا

 

 

2 منتظر

سیدروح اله میرزائی | 20:31 - 1389/11/12


می نویسم با قلمی که جوهرش از خون چشمان من است،چشمانی غبار گرفته و در قالب یک انتظار پوسیده می نویسم با دستانی فرسوده و خسته برای تو، تویی که ذره ذره وجودم برای دیدارت چون شمعی هر روز آب می شوند واژه های زیادی در ذهنم موج می زنند و برای گفتن بی تابی می کنند. چه گویمت ؟

با قلبی آکنده ازعشق تو و برای تو می نویسم.ازاین همه انتظار خسته ام ،هرجمعه به عشق دیدار تو دستهایم را با تیغ گلها آشنا می کنم اما درد این تیغ ها را حس نمی کنم بلکه تیغ این همه ظلمت و تاریکی که هر روزه بر قلبم فرو می رود و تا اعماق جانم را می سوزاند را حس می کنم خسته ام از این همه اشک بی صدا در دل ،ای تنها ترین ستاره روشن در آسمان تاریک قلبم، بیا تا غبار چشمانم پاک شوند بیا و دردهای قلبم را التیام بخش

*****یا مهد ی ادرکنی****

4 منتظر

سیدروح اله میرزائی | 16:36 - 1389/11/11


شهرِضا يکي از شهرهاي استان اصفهان ايران است. اين شهر در 75 کيلومتري جنوب غربي اصفهان واقع شده‌است. آب و هواي آن نسبتاً گرم و خشک است. آب آشاميدني آن از چاه تأمين مي‌شود اما به تازگي قرار است آب آشاميدني آن از سميرم به شهر منتقل شود.
نام:
نام پيشين آن «کوم شه»، «کُمشه»
و «قُمشه» بوده‌است. کوم شه به معني شکارگاه است. همچنين گفته مي‌شود که اين شهر را اقوام يزدگرد سوم ساساني بنا نمودند. لـذا به نام قوم شاه ناميـده شد.
تاريخ:

6 منتظر

+ ادامه مطلب...

سیدروح اله میرزائی | 16:31 - 1389/11/11


شاید خواندن این مقاله در ابتدا خسته کننده باشد اما هرچه پیش می رویم جذاب تر وعجیب تر خواهد بود.لذا از کلیه خوانندگان خواهش می کنم تا پایان مقاله را مطالعه فرمایند و در پایان در نظر سنجی ما حتما شرکت نمایند

احتمال سقوط اسراییل در سال 2022 میلادی(پیش بینی قرآنی یا تصادف عددی)

به گزارش «شیعه نیوز» اقای سید عبدالله حسینی از مرکز اسلامی ژوهانسبورگ طی مقاله ای با استناد به تفسیر ریاضی از سوره مبارکه اسراء و کهف این چنین نوشته است:

پیش بینی قرآنی یا تصادف عددی؟

تفسیر ریاضی سوره مبارکه اسراء وکهف

بجای مقدمه

تا کنون برقرآن کریم تفسیر های متعددی نگاشته شده است. برخی  قرآن را از منظر قرآن و دیگری از منظر حدیث بررسی کرده اند. برخی نیز همانند علامه طباطبائی قدس سره الشریف از هر دو منظر به تفسیرآیات الهی پرداخته اند.
مفسرین معاصر سعی کرده اند علاوه بر جهات فوق عقل و علم را در تفسیر قرآن بکارگیرند. در میان تفاسیر موجود قرآن کریم جای تفسیر ریاضی قرآن خالیست.
سالهاست که این مهم ذهن مرا بخود مشغول کرده بود. یاد داشت های متفرقه ای در این رابطه فراهم شده بود که حجم
  آن به من این جرأت را می داد که برای پر کردن جای خالی این تفسیر قدم نخست را بردارم.

اینک الحمد لله اوقاتم به تحقیق در این مورد معمور است، و انشالله بزودی جلد اول آن در اختیار محققان قرار خواهد گرفت.

این مقاله تنها به بررسی دو سوره از قرآن کریم از منظر ریاضی پرداخته است. دو سوره اسراء و کهف.

بقیه در ادامه مطلب

12 منتظر

+ ادامه مطلب...

سیدروح اله میرزائی | 0:49 - 1389/11/4


 

باز هم جمعه رنگ خون شد و من، هنوز چشم انتظار بر لب جاده دل نشستهام... میبینی مرا؟... همان که تنهای تنهاست... مثل همیشه... کفشها را به گوشهای انداخته و محو تماشای پایین رفتن قرص غمناک و سرخ رنگی است که تمام التهاب یک روز را با خودش میبرد. همان که خودش را با سنگ ریزههای کنار جاده مشغول کرده است... آه... از ندبه پر امید صبح تا نوحه دلتنگی غروب فاصلهای است به اندازه یک قلب بیقرار... هنوز امیدوارم... نه به اندازه صبح... به اندازه یک مژه بر هم زدن... به اندازه آن مقدار از خورشید که هنوز رخ در نقاب کوه نکشیده... شاید بیایی از پس آن درخت... آن بید مجنون که دید مرا به انتهای جاده کور کرده... بیایی با آن لبخندی که تصویرش همیشه با من است... لبخندت چقدر زیباست...

مردم از کنارم میگذرند و به اشکهایم میخندند... شاید دیوانهام میپندارند... باک نیست!... بر این شب زده خراب دوره گرد حرجی نباشد آن هنگام که چون تویی دلدارش باشی... آه... غروب شد آقا... دیگر خورشید در افق نیست. جمعه به شب رسید... بید مجنون میرقصد زیر نسیمی که صورت خیسم را به بازی گرفته... سردم میشود... ای کاش بودی و با عبایت شانههای لرزانم را گرما میبخشیدی... از خدا بخواه زندهام نگاه دارد... وعده من و شما جمعه دیگر... همینجا... کنار خرابه دل...

 

4 منتظر

سیدروح اله میرزائی | 19:33 - 1389/11/2